Türkçe

CFM-Temizlik işçisi: „Yönetimin bizi yıldırmasına izin vermeyelim!“


Geçtiğimiz haftalarda Charité-taşeron şirketinde temizlik işçileri yönetim tarafından baskı gördü. Işçiler greve katılımları sebebiyle işten çıkarma tehtitlerine maruz kaldıklarını söylüyorlar. Bir işçi arkadaş, yılmamak gerektiğini söylüyor.

CFM-Temizlik işçisi: „Yönetimin bizi yıldırmasına izin vermeyelim!“

Merhaba, ben temizlik departmanında çalışıyorum.

Bizler CFM olarak bütün çalışanların TVöD toplu sözleşmesine erişmesi için grevdeyiz. Temizlikte çalışan bazı arkadaşlarımız bügun grevde değiller. Bunun sebebi, yönetimin geçtiğimiz günlerde bize greve çıkmamamız yönünde baskı yapmış olması. Yönetim tarafından yollanmış elemanlar istasyon istasyon dolaşarak bizi greve gitmememiz konusunda ikna etmeye çalıştılar. Ancak biz yine de grevdeyiz!

Bir çoğumuzun bu işe ihtiyacı var, bu yüzden bazı arkadaşlar işlerini kaybetmekten korkmuşlar.

Arkadaşlar: Yönetimin göz korkutmaları yasadışı ve hiçbir hukuksal tabanı yok. Grev yapmak bizim işçiler olarak anayasal hakkımız. Korkutlamara gelmeyalim. Mücadeleye devam etmeliyiz! Mücadele olmazsa hiçbir şey kazanamayız.

Peki nasıl devam edeceğiz? Grev önümüzdeki hafta Ҫarşamba gününe (26. Ağustos) kadar uzatıldı. Yeni bir teklif gelecek mi göreceğiz. Mücadeleye ve greve devam etmeliyiz. Yani: Korkutmalara karşı yılmak yok.

Herkes greve!

Spende für Klasse Gegen Klasse

Wir finanzieren unsere Arbeit (also Serverkosten, Technik, Druckausgaben, etc.) ausschließlich aus Spenden, um unsere politische Unabhängigkeit beizubehalten. Wir wollen uns nicht einschränken lassen, durch Förderrichtlinien oder Parteigelder. Und natürlich sind alle unsere Inhalte, wie Videoproduktionen oder Podcasts, kostenlos zugänglich. Dafür brauchen wir eure Unterstützung.

Jetzt spenden

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.