CFM-Temizlik işçisi: „Yönetimin bizi yıldırmasına izin vermeyelim!“

22.08.2020, Lesezeit 2 Min.
Gastbeitrag


Geçtiğimiz haftalarda Charité-taşeron şirketinde temizlik işçileri yönetim tarafından baskı gördü. Işçiler greve katılımları sebebiyle işten çıkarma tehtitlerine maruz kaldıklarını söylüyorlar. Bir işçi arkadaş, yılmamak gerektiğini söylüyor.

1

Merhaba, ben temizlik departmanında çalışıyorum.

Bizler CFM olarak bütün çalışanların TVöD toplu sözleşmesine erişmesi için grevdeyiz. Temizlikte çalışan bazı arkadaşlarımız bügun grevde değiller. Bunun sebebi, yönetimin geçtiğimiz günlerde bize greve çıkmamamız yönünde baskı yapmış olması. Yönetim tarafından yollanmış elemanlar istasyon istasyon dolaşarak bizi greve gitmememiz konusunda ikna etmeye çalıştılar. Ancak biz yine de grevdeyiz!

Bir çoğumuzun bu işe ihtiyacı var, bu yüzden bazı arkadaşlar işlerini kaybetmekten korkmuşlar.

Arkadaşlar: Yönetimin göz korkutmaları yasadışı ve hiçbir hukuksal tabanı yok. Grev yapmak bizim işçiler olarak anayasal hakkımız. Korkutlamara gelmeyalim. Mücadeleye devam etmeliyiz! Mücadele olmazsa hiçbir şey kazanamayız.

Peki nasıl devam edeceğiz? Grev önümüzdeki hafta Ҫarşamba gününe (26. Ağustos) kadar uzatıldı. Yeni bir teklif gelecek mi göreceğiz. Mücadeleye ve greve devam etmeliyiz. Yani: Korkutmalara karşı yılmak yok.

Herkes greve!

Mehr zum Thema