Greif işçileriyle dayanışma!

10.04.2014, Lesezeit 2 Min.
1

Merhaba yürekli Greif işçileri,

İki aydır işçiler tarafından işgal edilmiş Greif fabrikasına yapılmış polis saldırısını büyük bir tepkiyle ögrenmiş durumdayız. Öfke ve uzlaşmaz bir tavırla bu saldırıyı protesto ediyoruz, ve grevdeki işçilerle dayanışmamızı açıklıyoruz. Polis saldırısının gerçekleşmesindeki siyasal sorumluluk eksik bırakılan eylemsel destekleri ve patronlarla açıktan işbirliği nedeniyle DİSK/Tekstil’in sendika bürokrasisindedir. Her an yeniden seçilme temelinde, seçilenlerin sürekli değiştirilmesi ve sendikadaki yöneticilerin ve çalışanların ortalama bir işçi maaşı kazanması temelinde yeni bir seçime gitmesi ve DİSK/Tekstil’in görevlilerinin ve yöneticilerin hemen istifa etmesi gerekmektedir. Ayrıca sendika üyelerinin tüm karar yetkisiyle genel toplantısı da çagrılması bu siyasetin bir sonucu olmalıdır.

Bugün bizlerin “ Türkiye: Sürekli krizlerin ülkesi‘ adlı Münih üniversitesindeki panelimizde bu saldıradan ve işgal edilmiş fabrikadaki direnişden konuşacağız. Panel sonrası saat 21 de Münih’deki sendika binası (DGB Haus) önünde Greif işçileri ile dayanışma etkinliğimizi gerçekleştireceğiz!

Şu an hala aralarında İşçi Mücadelesi Derneği’nden yoldaşımızın da aralarında bulunduğu 21 kişi göz altındadır. Bizler göz altında olan herkesin hemen serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Polisin fabrikadan çıkmasını hemen gerekmektedir. Hem ülkedeki hem de enternasyonal işçi sınıfının örgütlerini, Greif işçileri ile dayanışmaya çağırıyoruz!

Her yer Greif, her yer direniş!

Devrimci Enternasyonal Örgüt Almanya (RİO
Sendikal Çalışma Grubu – Münih Üniversitesi!

Mehr zum Thema